Wypadek komunikacyjny zdefiniowany jest jako zdarzenie w ruchu lądowym, morskim lub powietrznym, w którym uczestniczy co najmniej jeden pojazd oraz którego skutkiem są szkody w majątku lub szkody na osobach w nim uczestniczących. Dotyczy to zarówno komunikacji miejskiej, jak i drogowej. Jeżeli Ty lub bliska Ci osoba doznała szkody w wyniku takiego wypadku – zgłoś się do nas, a w Twoim imieniu rozpoczniemy walkę o godne wynagrodzenie.

Uzyskaj odszkodowanie za wypadek komunikacyjny dla siebie lub bliskiej Ci osoby

O odszkodowanie za wypadek komunikacyjny warto się ubiegać, nawet w przypadku powstania niewielkiej szkody. Nawet niegroźne wypadki komunikacyjne, w których jedyną szkodą jest obtarcie skóry, mogą być podstawą do uzyskania wynagrodzenia. Warto również pamiętać, że sama szkoda, nie jest jedyną podstawą do uzyskania zadośćuczynienia.

Osobom poszkodowanym w wyniku wypadku komunikacyjnego, należy się odszkodowanie:

  • za doznaną krzywdę
  • zwrot kosztów rehabilitacji w tym: konsultacje lekarskie, zabiegi medyczne, rehabilitacja i koszty dojazdów z nią związanych
  • zwrot kosztów za szkody materialne powstałe w wyniku wypadku
  • renty, zwrot zarobków utraconych w wyniku tymczasowej niezdolności do pracy
  • zadośćuczynienie za straty moralne
  • śmierć osoby bliskiej w tym: zwrot kosztów medycznych i pogrzebu, oraz rentę

Wypadek komunikacyjny, nawet niewielki może być źródłem stresu, a samodzielna walka o dochodzenie odszkodowania może być czasochłonna i ciężka. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

Ta strona używa cookies. Akceptuje.